Rehabilitacja kręgosłupa - Białystok

Ból kręgosłupa to niestety bardzo powszechny problem, który dotyka osoby w każdym wieku. Siedzący tryb życia, wielogodzinna praca przy komputerze, częste dźwiganie ciężarów, brak regularnej aktywności fizycznej - to tylko niektóre z czynników, które mogą prowadzić do uciążliwych dolegliwości bólowych. Na szczęście w wielu przypadkach ból kręgosłupa można skutecznie leczyć za pomocą rehabilitacji.

Na czym polega rehabilitacja kręgosłupa?

Rehabilitacja kręgosłupa to kompleksowy proces, którego celem jest przywrócenie prawidłowej funkcji kręgosłupa, zmniejszenie bólu i poprawa ogólnej sprawności. Program rehabilitacji, który opracowuję w gabinecie, jest dostosowywany do indywidualnych potrzeb Pacjenta i może obejmować różne metody, takie jak:

  • terapie manualne, czyli zabiegi manualne wykonywane ręcznie przez fizjoterapeutę, mające na celu rozluźnienie mięśni, poprawę ruchomości w stawach i poprawę mobilności kręgosłupa,

  • dobranie metod z zakresu: medycyny manualnej wg FRSc, terapii wisceralnej (trzewi), masażu tkanek głębokich, technik osteopatii, PNF, kinesiotapingu,

  • ćwiczenia ruchowe wzmacniające mięśnie otaczające kręgosłup, zwiększające jego ruchomość i poprawiające postawę ciała,

  • a także udzielanie Pacjentowi informacji na temat prawidłowej postawy ciała, ergonomii pracy i ćwiczeń, które może wykonywać samodzielnie w domu.

Odpowiednio przeprowadzona rehabilitacja kręgosłupa to skuteczny sposób na zmniejszenie bólu i stanu zapalnego, poprawę ruchomości i elastyczności kręgosłupa wzmocnienie mięśni otaczających kręgosłup, zmniejszenie ryzyka kontuzji oraz znaczna poprawa jakości życia.

Kiedy należy udać się na prywatną rehabilitację kręgosłupa?

Każdy, kto odczuwa utrudniający funkcjonowanie ból kręgosłupa, utrzymujący się dłużej niż kilka dni, ogranicza ruch lub uniemożliwia wykonywanie codziennych czynności, powinien udać się na konsultację do fizjoterapeuty. Rehabilitacja może być również zalecona po wypadku lub urazie kręgosłupa, operacji kręgosłupa lub w przypadku niektórych chorób przewlekłych. Serdecznie zapraszam do mojego gabinetu w Białymstoku, gdzie każdy Pacjent może liczyć na profesjonalne wsparcie fizjoterapeuty i szybki powrót do zdrowia. Proponuję też prowadzoną prywatnie rehabilitację kolana lub innych części ciała.

Kontakt

Numer bezpośredni

728 097 909

Telerejestracja

85 555 59 04

czynna w godzinach:

od poniedziałku do piątku 8-20

w soboty 9-16

fizjoterapeutatw@gmail.com

Lokalizacja

ul. Pogodna 4C lokal U6
Białystok

Social media